ČTVERO ROČNÍCH DOB

Antonio Vivaldi

ČTVERO ROČNÍCH DOB


Nejslavnější dílo italského skladatele období baroka Antonia Vivaldiho ČTVERO ROČNÍCH DOB pochází pravděpodobně z roku 1725. Jedná se o první čtyři části z dvanácti koncertů pro housle a smyčce op. 8:


Koncert č. 1 E dur, Op. 8, RV 269 - "La primavera" - JARO: Allegro, Largo e pianissimo sempre, Allegro pastorale  (... ptáci, potůčky, pastýřská idyla, venkovský tanec ...)
Koncert č. 2 G moll, Op. 8, RV 315 - "L´estate" - LÉTO: Allegro non molto, Adagio e piano - Presto e forte, Presto (... Zefyr, Boreás, klid, komáři, bouřka, vichřice ...)
Koncert č. 3 F dur, Op. 8, RV 293 - "L'autunno" - PODZIM: Allegro, Adagio molto, Allegro (... tanec, žně, opilý spánek, lov, útěk ...)

Koncert č. 4 F moll, Op. 8, RV 297 - "L'inverno" - ZIMA: Allegro non molto, Largo, Allegro (... chlad, vítr, déšť, krb, na ledě ...)

 

 

ČTVERO ROČNÍCH DOB uvádíme v nastudování vynikající české houslistky Lucie Sedlákové Hůlové a souboru Ensemble Lucis.

            

 

Lucie Sedláková Hůlová 

 

je absolventkou Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Na svém kontě má řadu úspěšných sólových vystoupení s orchestry i s různými partnery v komorní hře. V roce 2004 se například s velkým úspěchem představila jako sólistka Plzeňské filharmonie s dirigentem Jiřím Malátem na turné v USA (Dvořákův Houslový koncert):


„Nejenže její provedení Dvořákova houslového koncertu bylo suverénní, s náležitým temperamentem a fortelem, ale v lyrických místech její housle zpívaly tak, jak to mnoho houslistů vskutku nedovede.“

Plzeňský deník 22.1.2004
 

„Lucie Hůlová okouzlila publikum svým nádherným a vřelým tónem.“

Daily News USA  2004

 

Se svým manželem, violoncellistou Martinem Sedlákem tvoří České smyčcové duo a společně s klavíristkou Slávkou Vernerovou Pěchočovou hrají v klavírním triu Kinsky Trio Prague. Často koncertuje se svým otcem, houslistou Pavlem Hůlou. Je sólistkou a členkou komorního orchestru Praga Camerata. Věnuje se také autentické interpretaci staré hudby, v této oblasti spolupracuje zejména s Robertem Hugem a jeho souborem Capella Regia.

Několik sezón působila v mládežnických orchestrech (Orchestr Evropské unie, UBS Verbier Festival Orchestra), kde spolupracovala s nejslavnějšími světovými dirigenty a sólisty. Se všemi těmito soubory i jako sólistka absolvovala již stovky koncertů po celém světě v nejslavnějších koncertních síních a natočila několik CD. 

Hraje na nástroj italského mistra 2. poloviny 18. století a na kopii barokních houslí G. Guarneriho zhotovenou Daliborem Bzirským.